На головну Написати нам Карта сайту
Новини Про місто Міська рада Документи міської ради Адмін.послуги Дубенчанину Гостям міста
      Оперативні новини    ¦   Афіша    ¦   Громадські обговорення    ¦   День інформування

2016-03-14
Товариство польської культури Дубенщини відзначило 20-річчя

12 березня Товариство польської культури Дубенщини відзначило 20-річчя своєї діяльності. Опівдні в костелі св.Яня Непомуцена з цієї нагоди було проведено урочисту службу.
Після цього в Будинку дітей та молоді відбулись урочистості, на які завітали керівники міста та району, представники обласної влади та Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку, члени цього Товариства та національно-культурних товариств Рівненщини й Волині, представники творчої інтелігенції та громадськості. Свято розпочалося з виконання гімнів України та Польщі. Символічним було й оформлення сцени, де були розміщені два пропори - жовто-синій та біло-червоний, польський та український національні костюми, тематичний етно куточок. Цим організатори заходу намагались підкреслити єдність спільної історичної долі Польщі та України, а також те, що товариство однаково намагається зберегти культурні надбання обох народів. Святковий концерт для гостей заходу підготували члени Товариства польської культури Дубенщини. Танцювальними виступами Товариство привітали народний танцювальний ансамбль “Україночка” Дубенського міського Будинку дітей та молоді (керівник Любов Суліма), зразковий танцювальний колектив “Пролісок” Дубенського районного Будинку культури (керівник Світлана Гримак), самодіяльний студентський хореографічний колектив “Глорія” Дубенського медичного коледжу (керівник Вікторія Міскевич).

Багато теплих вітань та приємних слів побажань лунали в цей день на адресу Товариства. З вітальним словом виступили міський голова Василь Антонюк, народний депутат України Олександр Дехтярчук, консул Генерального Консульства Республіки Польща в м. Луцьку Кшиштоф Савіцкі, голова Дубенської райдержадміністрації Юрій Парфенюк, заступник голови Дубенської районної ради Андрій Бронський, головний спеціаліст відділу регіональної політики у сфері культури, релігії та національностей управління культури і туризму облдержадміністрації Галина Сільман, директор Державного історико-культурного заповідника м.Дубно Леонід Кічатий, місцева письменниця Люба Пшенична, голова Товариства лікарів польського походження Волині Сергій Кондратюк.
Міський голова Василь Антонюк відзначив вагомий внесок товариства у розвиток, підтримку міжнаціональних і міжкультурних зв’язків міста Дубна з польськими містами-побратимами, подякував товариству та усьому польському народу за підтримку у нелегкий для України період. Також він подякував полякам, які проживають у Дубні, за збереження та шану українських традицій і, разом з тим, популяризацію польської культури та традицій. Василь Антонюк побажав товариству ще активнішого розвитку, успіху та здійснення задуманого.
В подарунок від громади міста міський голова презентував Товариству польської культури Дубенщини картину з зображенням відомого польського поета Антонія Мальчевського.

Очільники поляків Дубенщини Марія Божко та Ерна Шевчук, в свою чергу, відзначили  багаторічне сприяння міської влади діяльності Товариства польської культури, особливі слова вдячності лунали на адресу нинішнього міського голови Василя Антонюка за виділення товариству окремого приміщення. Також організатори щиро дякували всім, хто завітав на ювілей товариства, за подарунки та щирі слова привітань.
Слід відзначити, що під час урочистостей було проведено благодійну акцію по збору коштів для учасників АТО, адже серед членів товариства теж є ті, чиї рідні наразі несуть службу на Сході України. В рамках акції було зібрано 1326 гривень та 50 злотих.
В фойє Будинку дітей та молоді діяла виставка художньої вишивки місцевої майстрині, членкині товариства Леокадії Загальської.

Погода в м. Дубно

Регуляторні акти
Дозволи
Закупівлі

© 2000-2014 Дубенська міська рада.
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Дубенській міській ради та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.